Yeni Nissan Note 2014 DCI (Dizel) Test Sürüşü ve Yorumlar

Anasayfa Nissan, Test Sürüşü 26 Kasım 2013 11835 Okunma
Yeni Nissan Note 2014 DCI (Dizel) Test Sürüşü ve Yorumlar

 

Yeni Nissan Note yepyeni yüzüyle ve daha yumuşak hatlar ile karşımızda. Araç eski kasasına göre boyut olarak çok fazla değişmemiş. Benim aracı görünce ilk tepkim,çok eğlenceli duruyor oldu. Öğrendiğimiz bilgilere göre ilk etapta 1.2 benzinli ve 1.5 dizel motor seçeneği olacak fakat daha sonra turbo destekli 1.2 98 beygir güce sahip bir motor seçeneği daha gelecek,bu motor seçeneği ile birlikte CVT şanzıman da seçilebilecek.

yeni-nissan-note-2014-test-surusu-yorumlar (1)

Araçta tüm donanım seçeneklerinde güvenlik ekipmanları ve hız sabitleyici standart. Araçta tekna,visia ve platinium olmak üzere 3 donanım seviyesi var. Fiyatlar 41.900 TL’den başlıyor ve 58.150 TL’ye kadar çıkıyor

yeni-nissan-note-2014-test-surusu-yorumlar (2)

Şimdi test sürüşümüze gelelim. Araç eğlenceli bir araç demiştik ve iç mekana oturunca eski yüksek oturuş hissi biraz daha azalmış ve B sınıfı hatchback araçların seviyesine gelmiş. Zaten araç B-MPV den B sınıfına kayar gibi olmuş:)

yeni-nissan-note-2014-test-surusu-yorumlar (3)

Test aracımız dizel bir araçtı. Ortalama yakıt seviyesi 5,5 litre gösteriyordu. Bu da DCI motorun büyük ekonomisinden kaynaklanıyor.

yeni-nissan-note-2014-test-surusu-yorumlar (4)

Araçta sürüş zevkini çok beğenmedim,sert süspansiyonlar çok belirgin ve koltuklar gereksiz sert gibi geldi bana. Yalıtım konusunda sınıfına bir avantaj sağlamayacak gibi görünüyor,standartlarda diyebiliriz. Performans olarak kalkışlarda biraz seri olsa da daha sonrasında rutin bir performansı var.

yeni-nissan-note-2014-test-surusu-yorumlar (5)

Japon bir aracı incelemeye giderken iç mekan kalitesinden çok beklentiniz olmuyor fakat ben yine de beklentiliydim ama leğen plastikleri tüm çirkinlikleri ile orada idi:) İç mekan genişliği eski kasa ile aynı gibi fakat bagaj daha da küçülmüş gibi geldi bana. Arkada 175cm olanların işi biraz zor çünkü tavan arkaya doğru basık.

yeni-nissan-note-2014-test-surusu-yorumlar (6)

Kısaca test sürüşümüz bu şekilde sonuçlandı.  Aracın fiyat listesindeki taban fiyat 40.000 TL’yi görünce Nissan aracı satmamak için uğraşıyor havası esti bende. Meşhur kombinasyon dizel+otomatik zaten yok. Benzinli otomatik 1.2 turbo destekli motor ile alınabilecek sadece,bu da bir handikap bana göre. Zaten tutulmayan bir araba iken bu fiyatlar ve motor seçenekleri iyice işi zorlaştırıyor bana göre. B sınıfı otomatik olmayan bir dizel 58.000 TL fiyat bana göre sattırmama politikasıdır:) Bu araç satılırsa en boş olan versiyonları satılır,o da büyük kampanyalar ile. Nissan marka algısını bu şekilde çözemez ve araç satamaz. Yetkili servislerin ve parça fiyatlarının yüksek olduğunu  zaten biliyoruz.

yeni-nissan-note-2014-test-surusu-yorumlar (7)

 

Sonuç:

Bu fiyatlara marka algısı düşük bir aracı almak isteyen biraz macera arayan bir tip ya da önceden Nissan kullanmış bir fan olacaktır. Dizel otomatik olmaması satış sayısını azaltacaktır. Aracı özel olarak sevenler aracı alabilirler. Sınıfında hiç bir farklılığı olmayan bir araç bana göre ve ederi bu fiyatlar değil gibime geliyor.

yeni-nissan-note-2014-fiyat-listesi

“Yeni Nissan Note 2014 DCI (Dizel) Test Sürüşü ve Yorumlar” için 2 cevap

 1. Ataberk Göncü diyor ki:

  Merhaba,
  Öncelikle yazılarınızı ilgiyle ve beğenerek okuyorum. Bir çok araç hakkında düşüncelerimi çok değiştirdiğinizi söyleyebilirim. Son 1-2 aydır dikkatimi çeken Skoda Rapid Spaceback 2014 modelini takip ediyorum. Sizden ricam genel olarak bu modelide inceler misiniz.
  Saygılarımla

  • admin diyor ki:

   Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim,Skoda Rapid Spaceback modeli ile detaylı bir değerlendirmeyi Mart ayında yapmak mümkün olacak herhalde,ama yine de sizin için bir derleme yapmaya çalışırım,iyi sürüşler..

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co