Yeni Auris 2013 Alınır Mı ? Nasıl ?

Anasayfa Hangi Araba, Toyota 21 Mayıs 2013

Yeni Auris oldukça farklı çizgileri ile merak edilen bir araba. Bu hafta sonu Yeni Auris’i test ettik ve sizler ile fikrimizi paylaşmak istedik.

a

Dıştan bakıldığında sıradışı bir tasarıma sahip bir araç izlenimini veren Yeni Auris iç mekanda o kadar da başarılı değil. Eskiye nazaran malzeme kalitesi daha iyi seviyelerde olsa da , tasarım anlamında ilk bakışta biraz gözünüzün alışması lazım:) Saat konusunda herkes gibi bende biraz olumsuz bakıyorum. İç mekanda daha şık ve modern bir çizgi takip edilebilirdi.

b

Yeni Auriste en fazla istenen seçenek tabi ki de otomatik ve dizel seçeneğiydi. Önceki Toyota modellerinde multimode vitesin sorunları uzun uzun konuşuldu. Toyota bu konuda bir yenilenmeye gitmiş ve revizyondan çıkan şanzıman öncekilere göre daha sarsıntısız ve konforlu. Tork değeri olarak da değerler yükselince geçişler daha hoşuma gitti açıkçası. Fakat ilk vitesten ikinciye geçerken ki sarsıntı bu şanzımanda en çok eleştiri alacak konulardan birisi olacaktır.

c

Yine önceki nesil Toyotalarda eleştirdiğimiz yol sesi ve iç mekan tıkırtı olayı bu araçta halledilmiş. Yol sesi en aza indirgenmiş,dizel olmasına rağmen motor sesini duymak için kulak kabartmanız lazım,bence dizel motorlar arasında hala en sessiz motor D4-D. Rüzgar sesi 140 km/saat civarlarında hissediliyor.

Golf 7 de dahil gittikçe sertleşen süspansiyonlara inat yumuşak bir sürüş tercih edilmiş. Bu da konfor anlamında ciddi bir kazanç olarak bize dönüyor.

f

Arka taraftaki diz mesafesi sınıfına göre oldukça iyi,bagajı hatchback bir araç standart seviyelerde.

Sonuç olarak;

Yol ve rüzgar sesi problemi halledilmiş,şanzımanı tam olmasa da biraz daha iyileştirilmiş( bence Toyota artık tam otomatik vites tasarlamalı ya da bu araçlara koymalı),donanım olarak standart özellikleri fazla olan bir araç ortaya çıkmış. C sınıfında LPG ye tam uyumlu bir araç arıyorsanız ve tasarımı hoşunuza gidiyorsa bu araç alınır diyorum.

İyi sürüşler..

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co