Symbol 1.2 Motor Alınır Mı ?

Anasayfa Renault 21 Mart 2012 3233 Okunma
Symbol 1.2 Motor Alınır Mı ?>
Symbol 1.2 Motor Alınır Mı ?

Yeni Symbol hakkında biraz konuşmak için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Sizin de bildiğiniz gibi Symbol ler benzinli seçenek olarak sadece 1.2 motor ile satılmaktadırlar. Kağıt üzerinde verileri ve performansı iyi olan bu aracı bizzat kullanarak bir test yaptım ve sizin ile paylaşmak istedim. Araç hakkındaki genel fikirlerimi Renault kategorisinden okuyabilirsiniz.
Symbol 1.2 Motor Alınır Mı ?

1.2 Motor hem 16V olması sebebi ile hem de daha düşük yakıt tüketimi ile avantajlı gibi görünse de gerçek hayatta maalesef durum bu şekilde değil. Uzun yolda 1.2 motor ile seri hareketler yapmak imkansız. Yüksek devirlerde giderseniz de yakıt tüketimi inanılmaz artıyor. Bundan dolayı uzun yolda çok sakin ve düz yollar dışında 1.6 motor gibi yakıyor. Eksi motor tipi 1.4 ün de benzin tüketimi hiç ekonomik değil zaten diyenler de olabilir. O yönden de haklısınız ama ben sürüş dinamiğinden bahsediyorum.

Symbol 1.2 Motor Alınır Mı ?

Kalkışlarda normal bir performans sergileyen araçta klima açıksa,rampada iseniz ve LPG var ise ciddi manada işiniz zor. Şehir içinde emsallerine göre 1lt daha az yakan bir durum söz konusu. Vergi avantajı ile birlikte bu ekonomiklik katlanmakta. Şehir içi kullanıyorsanız ve LPG düşünmüyorsanız gönül rahatlığı ile alabilirsiniz ama uzun yolda biraz eziyetli bir sürüşe katlanmak zorundasınız.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co