Seat Toledo Alınır Mı ?

Anasayfa Seat 27 Aralık 2011 4995 Okunma
Seat Toledo Alınır Mı ?>

Seat Toledo Alınır Mı ?

Seat Toledo Alınır Mı ?

 

Seat markasının 2000 li yıllarda oldukça revaçta olan bir modeli daha karşımızda. İkinci el olarak almak isteyenlere yönelik kısa bir araç tanıtımı yapmak istedim.

Skoda ve Seat VW Group bünyesinde kendilerine çok şey katan ve farklı çizgileri olan araç markalarıdır. Seat genellikle AUDI A4 çizgileri kullanılarak tasarlanmış ve piyasaya sürülmüştür. Skoda Octavia da ise Passat çizgileri görülür. Bu VW firmasının bir satış stratejisidir diyebiliriz.

Seat Toledoda A4 izleri görmek mümkündür.

Araç iç hacim olarak oldukça kullanışlı ve geniştir. Gerek arka diz mesafesi gerekse bagaj hacmi bir aile için oldukça yeterlidir.

Motor olarak 16V Boralarda kullanılan motor seçeneği en çok tutulan tercihtir. LPG ile son derece uyumlu bir motordur. Sorun çıkarmaz,parçası sıkıntısı yoktur,usta ve servis sıkıntısı yoktur çünkü VW ve AUDI parçaları kullanılır genellikle.

İç mekan kalitesi olarak yılına göre oldukça iyidir.

Koltukları son derece rahattır. Signo Plus donanımı ağzına kadar doludur diyebiliriz.

Motor sesi ve yol sesi konusunda sınıfına göre başarılı ve sessizdir.

Klasik VW boğaz kelebeği derdi bu araçta da vardır,temiz tutmak ve iyi kalibrasyonla sorunsuz binilebilir.

Kliması son derece başarılıdır.

İkinci el konusunda büyük şehirlerde derdiniz olmaz ama küçük şehirlerde sabitleşmiş araç fikirlerinden dolayı biraz daha zor satılır. Size bir tüyo, eğer acil satmak istiyorsanız ve ederinden satmak istiyorsanız Konya ya gidin. Bir günde satarsınız hem de istediğiniz fiyata…

Sürüş olarak konforlu bir araçtır ve iç mekanı ergonomiktir. O yıllarda rakibi olan Bora dan bir gömlek yukarıda bir kalitede araç olduğunu söyleyebilirim.

İyi sürüşler..

 

“Seat Toledo Alınır Mı ?” için 1 cevap

  1. Ünal Öztürk diyor ki:

    İlk arabam 2008 skoda fabia idi oldukça güzel bir arabaydı ancak biraz dardı. Bagaj problem yaratıyordu. Skodayı satıp üerine para ekleyip! sırf tipinden ve bagajından dolayı 2001 model seat toledo aldım. Hayatımın en iyi tercihlerinden birini yapmışım. Araç 1.6 motor 8Valf otomatik vitesti.Beni hiç bir zaman üzmedi, yakıtı ve konforu şahane bir araçtı. Uzun yolda mercedesi aratmıyordu. Onu satarak tekrar 2000 model eli yüzü temiz manuel bir toledo daha aldım 2 yıldır kullanıyorum ve son derece memnunum. Toledo alacak olanlara kesinlikle tavsiye ederim. Araç çok rahattır, 550lt bagaj hacmi passatınkinden geniştir. Bagaja tüp koyarsınız tüp kaybolur gider o derece yani. Döşeme, konsol, ses yalıtımı, hızlanmaları, hele hele 180-190 da giderken frene bastığınızdaki güven duygusu… Kaportaları da çok sağlamdır , çürüme vs yapmaz. Temiz bir tane alıp yıllarca keyfini sürebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek husus kilometresi oynanmamış ve düşük km de bir araç edinmektir. Bunu anlamanın en kolay yolu orjinal direksiyon derisinin boya atmasıdır. Toledoların direksiyon derileri 120-130 bin civarlarında boya atmaya başlar 200bini gördüyse direksiyonun yarısının boyası çıkmıştır. Tabi bunu incelerken direksiyon derisinin orjinal olmasına dikkat etmek gerekir. Sonradan kaplanmış deri sizi yanıltır. Ha unutmadan yakıt olarak uzun yolda muhteşem bir tasarruf sağlar 100 kmde benzinde 6Lt, gazda 8 Lt gibi bir tüketimi vardır ki bir çok dizel araçdan daha düşük. Alın ve keyfini çıkarın.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co