Opel Astra H ve J Kasa LPG Uyumu ve Yorumları

Anasayfa Opel 21 Mayıs 2012 9731 Okunma
Opel Astra H ve J Kasa LPG Uyumu ve Yorumları>
Opel Astra H ve J Kasa LPG Uyumu ve Yorumları

Opel motorları yıllarıdır LPG ile uyumları ile bilinirler. Taki 115 (bg) beygirlik H kasa ve J kasa motor çıkıncaya kadar. Aynı zamanda Insignia modeli ile de LPG çok barışık değil. Bunun en büyük sebebi Opelin son dönem motorlarının aliminyum-magnezyum alaşımlı subaplara sahip olmasıdır. Yaklaşık 50-60.000 kilometre sonunda sabah geç çalışmalar ve titreşimli çalışma subaplarınızın aslında alarm vermesi demektir.
Opel Astra H ve J Kasa LPG Uyumu ve Yorumları

Asıl büyük çelişki ise servislerin garanti kapsamında bu Astralara LPG montajına izin vermesidir ve çevremde yukarıda belirttiğim kilometrelerden sonra garanti kapsamında subapların değiştiği insanlar tanıyorum. Servise sorduğunuz zaman sübapların LPG de erime yaptığını kabul ediyorlar. Böylece mağdur olan yine kullanıcı oluyor.
Opel Astra H ve J Kasa LPG Uyumu ve Yorumları

LPG nin yanma ısısı benzinden daha yüksek derecelerde olmaktadır. Bu nedenler Opelin motorlarındaki aliminyum alaşımlı subap başlıkları bir süre sonra erime yapmaktadır. Eğer siz farkına varmaz iseniz motorunuz elden bile gidebilir. Peki bunun çözümü yok mu ? Tabi ki var. Çelik başlıklı sübap takılarak LPG nin eritme gücü ortadan kaldırılabilir ve bu servislerde maksimum 1500-2000 TL arasında bir maliyete sahiptir. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Opel servislerini arayabilirler ve sübap başlığını değiştirmem lazımmış,lpg den dolayı diye sorsunlar. Hemen dökülüyor servis elemanı:)

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co