Nissan Qashqai Alınır Mı ?

Anasayfa Hangi Araba, Nissan 19 Temmuz 2013

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (5)

Son günlerde küçük  bir SUV  araç almak isteyenlerin aklında ilk gelen markalardan Nissan Qashqai. Bu araç alınır mı ? Ne gibi fikir ve yorumların var diye soran dostlara kısa bir Nissan Qashqai hakkında yazı yazmak istedim. Aracı canlı olarak da test ettim.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (1)

Öncelikle dış tasarımdan başlayalım ama bu tamamen zevke bağlı olduğu için birbirimizi kırmayalım. Bana göre tasarım olarak tam bir Japon,sade,sıradan ve işlevsel. Bu konudaki fikrim az çok anlaşılmıştır.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (10)

İç mekan olarak maalesef basık ve dar bir mekan bizi bekliyor. Bu segmette bu boyutlarda bir SUV(cuk) olsun isterseniz iç mekanın basıklığını mecburen kabul etmek zorundasınız.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (8)

Özellikle arkada oturanlar için tavanın başa değmesi an meselesi. Bagaj hacmi bir aile için yeterince büyük.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (9)

Sürüş alanında görüş açıcı çok ve aracın önünü görmek isteyenler için çok güzel bir durum bu. Park ederken ön tarafı görmek bir avantaj bana göre.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (4)

Dikkatimi çeken bir nokta uzakdoğu kültürünün aksine Nissan Qashqai’de  koltuklar çok rahat.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (3)

Aracı kullanırken yol sesi ve motor sesinin normal seviyelerde olduğunu fark ettim. Bu tip araçlarda hız artınca yükseklikten dolayı rüzgar sesi ve sallanma oranı artar. Nissan Qashqai rüzgar sesi konusunda vasat fakat salınım yapma konusunda son derece başarılı.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (7)

Nissan ülkemizde hak ettiği değeri bir türlü bulamadığı için servis,parça ve usta sıkıntı küçük şehirlerde maalesef var. İkinci elde de çok başarılı bir marka değil. Bu aracın kötü olduğundan değil Türkiye’de güzel yönetilemediğinden oluyor. Şunu da söylemek lazım bu segmentte en çok tutulan araç Nissan’a rağmen Nissan Qashqai’dir. Yani sevilen bir araç olduğu için ikinci elde çok üzmez.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (2)

Bu segmette,dizel ve vergisi düşük bir araç arandığında Nissan Qashqai kesinlikle ilk akla gelenlerde. Hem de donanım konusunda oldukça cömert bir araç,sadece cam tavanın sabit olmasını sevmedim.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (1)

Dizel Nissan Qashqai alınır mı sorusunun cevabı tabi ki alınır. Motor yıllardır kendini ispat etmiş Renault DCI motoru,ekonomik ve sessiz. Benzinli motoruda yine güvenilir ve bildiğimiz bir motor.

Nissan- Qashqai-alinir-mi-2013 (6)

Özetlemek gerekirse;

Bu segmette SUV bir araç almayı düşünen ve ekonomik olarak beni yormasın diyenler için çok ideal bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Tasarım olarak kişiye bağlı olan fakat iç mekan olarak ciddi manada basık bir araç. Benzinli ya da dizel motoru oldukça ekonomik ve güçlü. Düşük boyutları ile şehir içinde SUV konforunu yaşamak isteyenler için oldukça uygun bir araç. Nissan zaten firma olarak her zaman sağlam araçlar yapmıştır.

 

 

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co