Kia Sportage Mı Mitsubishi Asx Mi Alınır ?

Anasayfa Hangi Araba, Kia, Mitsubishi 02 Ağustos 2013

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (1)

Segmentlerinde farklı özellikleri ile dikkat çeken iki aracı karşılaştırma yapmak istedim. Kia Sportage ve Mitsubishi Asx..Hangisini alayım diye düşünenlere yardımcı olması dileğiyle.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (2)

Dış görünüşleri itibari ile iki aracın da karakteri çok farklı. Sportage daha kaslı ve heybetli bir görüntüye sahip. ASX’in ise daha sade bir dış görünümü var. Bu kullanıcıdan kullanıcıya da değişen bir yorum açıkçası. Sadece Sportage’de arka cam çok küçük,görüntü anlamında sıkıntı çıkaracak gibi duruyor.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (11)

Motor ve performans olarak karşılaştırdığımız zaman Sportage 135 HP,ASX ise 117 HP..Bu anlamda Sportage daha güçlü görünüyor ama bu da yakıt tüketimine eksi puan olarak yazılıyor çünkü ASX motoru son derece tutumlu ve ekonomik. Yakıttan konu açılmışken şundan da bahsedelim.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (7)

ASX LPG ile tam olarak uyumlu fakat Sportage LPG konusunda standart kitler ile değilde daha pahalı özel kitler(Vialle vs-5000TL ) ile LPG li olabilmektedir. Bu anlamda benzinli motor + LPG seçeneğini düşünenler kesinlikle ASX düşünmeli.1500 TL’lik bir kit ile ASX LPG olabilmektedir.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (5)

Donanım olarak Sportage daha avantajlı görünüyor

Sportage servis konusunda biraz daha avantajlı görünüyor ASX’e göre. Ayrıca  5.yıl garantisinin olması ve ikinci elde başarılı olması da Sportage’yi öne çıkarıyor.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (3)

Katalog verilerine göre değil de gerçek kullanıcılardan aldığım bilgilere göre Sportage şehir içinde 8-9 litre civarında yakmakta,ASX ile de bu rakam 7,5 litre civarında. ASX’e LPG eklenince olay daha da ASX lehine açılmakta,kısacası yakıt anlamında ASX tek alternatif.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (8)

ASX’de triger kayışı derdi yok çünkü zincirli,kliması ise elektrik destekli.

ASX 5 vites, Sportage 6 vites.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (6)

Konfor olarak ASX biraz daha sert bir sürüş tarzına ait. Süspansiyonlar daha iletken,Sportage’de ise daha yumuşak süspansiyonlar var. Bu anlamda Sportage biraz daha konforlu.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (9)

Güvenlik anlamında iki araçta oldukça güvenli sadece ASX ‘ in artıları var. Smalloverlap Crash testinden geçen tek SUV ASX. Bu benim her zaman söylediğim gibi bir avantaj. Rise güvenlik teknolojisi ile pasif güvenlikte de ASX yine daha başarılı. Bu Sportage başarısız demek değil,sadece ASX daha başarılı.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (4)

Kısacası;

İki aracın birbirine üstün olduğu yanları var. Sadece şunu alın demek olmaz. Sizin için hangi kriter önemli ise onu alın,benim fikrimi sonradan soranlar olmuş,eklemek istedim. Ben ASX alır,LPG taktırır,sorunsuz ve ekonomik,güvenli bir araca sahip olurdum SUV alacak olsaydım.

kia-sportage-mi-mitsubishi-asx-mi-alinir (10)

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co