Hangi Arabayı Almalıyım ? Kararsızım ?

Hangi Arabayı Almalıyım ? Kararsızım ?

Hangi arabayı alacağınıza karar veremiyorsunuz ya da hangi araba sizin için daha uygun,bu konuda tereddütleriniz var ise size bu konuda küçük bir yardım yapmak için bir şeyler yazmaya karar verdim. Araç almak gerçekten zor bir iş çünkü artık marka algısını bir yana bırakırsanız otomobiller birbirine çok yakın. Gerek donanım gerekse sürüş karakteri olarak araçların birbirinden çok farkları yok.
Hangi Arabayı Almalıyım ? Kararsızım ?

Araba alırken en çok yapılan hata bütçenin sürekli zorlanması ve yükseltilmesidir. İlk baştan sizi zorlamayacak bütçeyi belirleyin ve bunun üzerine asla çıkmayın. Reklam,kampanya ve arkadaş çevresi bu konuda sizi hep caydırır,inanmayın. Bütçeyi belirledikten sonra tabi ki aylık bu aracın sizden alacağı para ne kadar olacak,yani aylık bir arabanın her şeyine ne kadar para ayırabilirsiniz.Ona karar verin. Çünkü aracı almakla iş bitmiyor,kasko,bakım,sigorta,vergi ve yakıt masrafları ciddi meblağlara ulaşabilmekte.
Hangi Arabayı Almalıyım ? Kararsızım ?

Diğer bir konuda aracın büyüklüğü,eğer bagaj ihtiyacınız varsa sedan veya MPV sınıfından bir araç tercih etmelisiniz. Aylık gideri az olacaksa dizel tercih edebilirsiniz. Düşük hacimli motorlar ile performans bulamazsınız ama vergi avantajınız olur.Önce bütçe,sonra aylık yürütme masrafı ve en son da büyüklük ve marka konusunda araştırmalar yapabilirsiniz. Sırf mantıklı diye istediğiniz aracı alamamak sizi çok üzecekse o aracı alıncaya kadar başka araç almayın,çok pişman olursunuz ama mantıklı açıdan yaklaşırsanız yukarıdaki söylediklerimi dikkate alın. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.
Hangi Arabayı Almalıyım ? Kararsızım ?

“Hangi Arabayı Almalıyım ? Kararsızım ?” için 1 cevap

  1. sercan diyor ki:

    merhaba, benim 15.000 liram var, sizin yorumunuzu okudum ve doğru söyledğinizi düşünüyorum, sizce bu paraya hangi araçlara bakmalıyım, bu arada ben konfor arayan biriyim, bu yüzden aracın marka olması gerekmiyor, çok tgercih edilmeyeni ben tercih ederim, amacım keyifli ve sağlam bir arabaya binmek. tabi kazık aldanmamak da gerek, teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co