Hangi Arabasınız ?

Anasayfa Genel, Hangi Araba 08 Ağustos 2012
Hangi Arabasınız ?

Hep ciddi şeylerde bahsediyoruz, biraz da komik şeylerden bahsetmek istedim. Kişiliğinize göre hangi araba olacağınızı biliyor musunuz ? Spor,ciddi,ağır abi,küçük,performanslı..Kısaca bir kaç şey karayalım. Öncelikle canı tez ve hareketli bir insansanız spor arabalar size daha uygun olacak ve zevk verecektir.
Hangi Arabasınız ?

Biraz sakin bir hayatı tercih ediyorsanız ve sizin en güzel yer eviniz ise sedan araçlar sizi bekliyor. Aileniz ile ilgili çok fazla etkinlik yapıyorsanız sedan araçlar tam size göre olacaktır. Çok titizsiniz ve her şeyinize özen gösteriyorsanız üst sınıf bir araç size daha uygun olacaktır. Çünkü üst sınıf araçlarda tam size göre bir prestij ve konfor vardır.
Hangi Arabasınız ?

Çok rahat bir tipseniz sizin için en uygun araç sorunsuz bir hatchback olacaktır. Çünkü keyfiniz bozulmasın ve sizi tamirde yormasın. Kısacası bir insanın kişiliği aldığı araç ile uyumlu oluyor. Genel olarak değerlendirme yapmak gerekirse durum bu. Araç renklerine göre bile sizin kişiliğiniz ortaya çıkıyor. Şöyle ki ;

Lüks sınıfta siyah orta sınıfta gri tercih ediliyor.
Türkiye de Avrupa gibi renk konusunda son derece hassas. Otomotivdeki renk trendleri yakından izleniyor. Otomobillerin renkleri konusunda henüz bir araştırma yapılmasa da şirket yetkilileri ilk sırayı çelik grisinin ikinciliğinse siyah rengin aldığını söylüyor.
Türkiye’de en çok satılan C segmenti yani orta sınıf otomobillerde en çok gri renk tercih ediliyor. Siyah renk lüks otomobillerde ilk sırayı alıyor. Öyleki cip satışlarının yüzde 90′ından fazlasını siyah renkler oluşturuyor.
Rengini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim

Gri: Türkiye’de otomobilde genellikle çelik ve gümüş gri kullanılıyor. Gümüş renk sahibinin gizemli olmayı sevdiği söyleniyor. Gümüş rengi otomobiller gerçek benliğini dışarıya yansıtmaktan kaçınan insanların rengi olarak biliniyor. Bu renk kiri göstermemesi sebebiyle de diğer renklere göre daha öne geçiyor.

Beyaz:Beyaz renk otomobil sahiplerinin daha çok dikkat çekmek istemedikleri belirtiliyor. En çok tercih edilen renkler arasında olan beyaz Avrupa ve gelişmiş ülkelerde Türkiye kadar kullanılmıyor.

Siyah:Tarihte ilk otomobillerin de rengi olan siyahın modası Türkiye’de de hiç geçmiyor. Üstelik her geçen gün daha artıyor. Cipyerin vazgeçilmez rengi. Genellikle asaleti seven insanların tercih ettiği siyah renk prestijin de simgesi olarak görülüyor.

Sarı: Sarı, kıyafette olduğu gibi otomobilde de kendine güveni ifade ediyor. Dikkat çekmeyi seven insanların genellikle sarı otomobil aldığı ifade ediliyor.

Kırmızı:Kırmızı spor otomobil tercihinde ilk sırada olduğundan anlaşılacağı üzere agresif kişiliği de ortaya çıkarıyor. Kırmızı otomobil sahipleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hız tutkunu olarak biliniyor. Kadınların kırmızı sevgisini ise açıklamaya gerek yok sanırız.

Kahverengi:Toprak rengi olduğu için sağlamlık ve ve güvenilirlik hissi veren kahverengi otomobilde fazla tercih edilmiyor. Psikologlar bu rengi tercih edenlerin olgun ve güvenilir olduğunu söylüyor.

Mor:Otomobilde tercihe göre sipariş edilen renklerden biri de mor. Mor, lüks hayat ve zarafeti simgeliyor. Mor aynı zamanda duygusallığın rengidir.

Mavi:Psikologlara göre mavi, bilgeliği, güveni ve sadakati simgeliyor. Koyu mavi otomobil sahibi mantığı duygularının önüne geçen kişi olarak tanımlanıyor. Mavi renk, kadınlar arasında çok seviliyor.

Yeşil: Yeşil otomobil sahipleri güvenliğine düşkün, başkalarına saygılı olan kişiler. Sürücü, bütün kurallara uyduğu için trafikte kuyruk oluşturabilir…

“Hangi Arabasınız ?” için 5 cevap

 1. ahmet gökdoğan diyor ki:

  çok güzel birşey

 2. emircan diyor ki:

  :D

 3. kaan alper diyor ki:

  ben hangi arabayım

 4. ilyas diyor ki:

  ben hangi arabayım

 5. arda diyor ki:

  ben hangi arabayım ????

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co