30000 TL Hangi Sıfır Araba Alınır ?

Anasayfa Hangi Araba 10 Temmuz 2012

30000 TL Hangi Sıfır Araba Alınır ?

30000 TL ile hangi sıfır araba alınır sorusu elbette cevaplanması zor olan bir sorudur. Çünkü her otomobil firmasının B segmentinde giriş seviyesi donanımları bu fiyatlarda. Burada önemli olan hangi markayı tercih edeceğinizdir. Tabi ki test etmeden bir aracı almanızı tavsiye etmem ama fikir olması açısından bir kaç aracı sizin için araştırdım.
30000 TL Hangi Sıfır Araba Alınır ?

Öncelikle 30.000 TL ile sedan bir sıfır araba almak istiyorsanız çok fazla seçeneğiniz yok. Renault Symbol 1.2 veya muadili Dacia, Fiat Albea veya Yeni Chevrolet Aveo olacaktır. Burada avantajlı olan tabi ki de donanımlı olan Aveo dur. Hem görüntüsü itibari ile de son derece şık görünmektedir. Sürüş dinamiği olarak da Hem Symbolden hem de Albea dan iyi bir seçenek olacaktır. Oldukça yumuşak bir sürüşü var dersek yanılmış olmayız. Aveo nun tek dezavantajı ikinci eldeki değer kaybıdır ama ülkemizde yavaş yavaş piyasada söz sahibi oldukça ikinci eli de kuvvetli olacaktır.

30000 TL Hangi Sıfır Araba Alınır ?

Hatchback bir araba almak istiyorsanız hem görünüm itibari ile hem de donanım ve sürüş kalitesi olarak daha iyi araçlar alabilirsiniz. Şimdi sayacağım araçların baz donanımlı olanları hemen hemen 30000 TL civarında. VW POLO konfor ve ikinci eldeki avantajı ile en iyi alternatiflerden. Donanım fakiri olması en çok eleştiri alan noktası. Yine Opel Corsa veya Ford Fiesta görünüm itibari ile oldukça başarılı modeller bu fiyat aralığında. Toyota Yaris ve İ20 de oldukça sağlam ve sorusuz araçlardır. Saydığım araçlardan sonra ikinci sırada 30.000 TL ile düşünülebilecek araçlar ise Chevrolet Aveo HB, Skoda Fabia, Fiat Punto , Renault Clio HB , Citroen C3 ve Nissan Micra düşünülebilir. Bu araçlar birbirine yakın araçlar,servis,ikinci el,donanım ve sürüş kalitesi olarak birbirlerine üstünlükleri var. Benim kişisel fikrim Polo ya da Corsa arasında olurdu. Fiesta da plase..

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co