2012 Honda Civic Mi Toyota Corolla Mı ?

Anasayfa Hangi Araba, Honda, Toyota 02 Ağustos 2012
2012 Honda Civic Mi Toyota Corolla Mı ?

İki büyük Japon firması Honda ve Toyota. Bunların C sınıfındaki temsilcileri Civic ve Corolla. Hangisini tercih edersiniz, hangisi daha iyi gibi sorular gelir ve onlara bir cevap yazmak istedim. Öncelikle dış görünüş olarak Corolla nın son arka makyajına kadar açık ara Civic önde idi ama son makyajla biraz daha güzelleşen Corolla ile aralarındaki fark azaldı. Yani dış görünüm her ne kadar göreceli olsa da Civic bir adım önde.
2012 Honda Civic Mi Toyota Corolla Mı ?

Zaten eğer dizel düşünüyorsanız tek seçim hakkınız var. Corolla olacak çünkü Civic’in dizeli yok. Ama benzin yada LPG seçeneğini düşünüyorsanız iki araçta performans olarak oldukça iyi. Yakıt tüketimleri de birbirlerine yakın. Civic belki bir tık önde. Eğer geniş bagaj hacmine ihtiyacınız varsa Corolla bu konuda daha avantajlı çünkü Civic ‘ in bagaj hacmi 389 Lt,Corolla da bu rakam 450 Lt. Civic’in bagaj sorununu ince stepne ya da stepneyi çıkartarak çözenler de var,söyleyelim. Servis konusunda Toyota biraz daha ılımlı. Honda da 6 yıl garanti var ama sizi 6 yıl servise bağlamak biraz ekonomik olarak yıpratıcı olabilir.
2012 Honda Civic Mi Toyota Corolla Mı ?

İkinci el olarak çok değerli iki araçta. Kolay kolay değer kaybeden araçlar değil,zaten ikinci elde sorunsuzluk deyince akla gelen ilk iki marka diyebiliriz. Aklıma gelmişken söyleyim,Civic yere daha yakın ve süspansiyonlara sahip bir araç,araba 5 kişi ile küçük tümseklerde sizi korkutabilir. Ama bunun mükafatı olarak son derece yumuşak bir sürüşü var. İki araçta yol sesi konusunda çok başarılı değil. Kısacası dizel düşünmeyenler gidip test etsinler ve ona göre karar versinler. Birbirine bariz bir üstünlüğü olan araçlar değil.
2012 Honda Civic Mi Toyota Corolla Mı ?

“2012 Honda Civic Mi Toyota Corolla Mı ?” için 1 cevap

  1. mustafa diyor ki:

    kardeşim kesinlikle toyota corolla sebep:yol tutuş konfor 2 el sağlamlığı yakıtı her yönden toyota corolla ağır basar fakat ben spor görünüme sahip bir araç ve benzinli almak istiyorum diyorsanız kesinlikle honda civic tercihimdir ….!!!

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İnternet-Tr İnternet-Tr
Portal Teması : Wptr.Co